W jakich celach można wykorzystać nadruki holograficzne

Pierwsze hologramy zaczęły powstawać kilkadziesiąt lat temu, i od razu też zachwyciły swoim wyglądem i pięknem. Są one tworzone przy pomocy precyzyjnych laserów, które poprzez rozszczepianie i równoczesne oświetlenie kliszy i przedmiotu generują obraz w trójwymiarze. W zależności od kąta patrzenia i padania światła takie obrazy mienić się mogą wszystkimi kolorami tęczy, i wyglądać faktycznie jakby były rzeczywiste.

Dzięki temu zaczęto je powszechnie wykorzystywać do najróżniejszych zabezpieczeń. Aktualnie hologramy można zobaczyć na przykład na banknotach, różnego rodzaju akcjach i obligacjach czy urzędowych drukach, ale też innych dokumentach czy biletach. Podrobienie precyzyjnego hologramu będzie ogromnie trudne, ponieważ potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt.

Dlatego też wszelakie dokumenty które się w taki sposób zabezpiecza są dużo bardziej bezpieczne niż zwykłe, które można wydrukować na każdej dobrej drukarce. Jeśli będzie to potrzebne, to druki zabezpieczone mogą posiadać elementy niewidoczne gołym okiem, takie jak przykładowo ukryte znaki czy nanoteksty. Do ich odczytania potrzebny będzie wyspecjalizowany sprzęt, przy pomocy którego da się potwierdzić autentyczność, lecz zapewni to najwyższy stopień ochrony. Jak można zauważyć ta technologia stosowana jest także do celów marketingowych czy wizerunkowych. Dużym zainteresowaniem na przykład się cieszą folie holograficzne, lecz również i oryginalne, ciekawe naklejki, dokładane do różnego rodzaju produktów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz