Jakie są podstawowe typy folii ogrodniczych

Hodowla kwiatów i warzyw w naszej strefie klimatycznej wymaga zastosowania odpowiednich warunków do rozwoju, szczególnie wiosną. Niskie temperatury wpływają bowiem niekorzystnie na tempo rozwoju, dlatego też ogrodnicza branża powszechnie stosuje różnego rodzaju tunele pokryte foliami. Całkiem niedawno jeszcze popularnością cieszyły się szklarnie, lecz sztuczne tworzywa są jednak tańsze niż szklane szyby, a dają podobny zakres funkcjonalności. Obecnie na rynku istnieje dużo odmian takich folii, dlatego nie powinno być problemów z wybraniem odpowiedniej. Różnią się dużą ilością parametrów technicznych, z jakich najważniejsza będzie wytrzymałość.

W zależności od tego ile będzie się chciało użyć takiej folii, to należy zakupić dobrze dobrany produkt. Folie ERG Bieruń przeznaczone na parę lat posiadają większą grubość, często też mają dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. W ostatnich czasach coraz większym zainteresowaniem cieszą się folie wielowarstwowe. Są one znacznie solidniejsze od tradycyjnych, ale posiadać mogą nieco gorsze parametry przepuszczalności.

Przy wyborze folii jest to kolejna rzecz, jaka jest dokładnie do sprawdzenia. Żeby zapewnić roślinom jak najlepsze warunki rozwoju jest zalecane, aby ogólna przepuszczalność światła była na poziomie co najmniej 90 %, wówczas będzie można zapewnić roślinom optymalne warunki na rozwój. W niejednym przypadku pomaga w tym także perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza chroni ona przed rozwojem grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz