W jaki sposób wychować porządnie psa?

To smutne w psychologii psa nie jesteśmy w stanie mówić o jego samodzielnym myśleniu, a dzieje się tak, wskutek tego, iż większość czynności pieska opiera się w zasadzie na instynktach. Sporo zachować pieska, jakie możemy obserwować, na co dzień wywodzi się z jego strasznej przeszłości. Zachowaniami tymi są na przykład: kopanie w ziemi, zagrzebywanie własnych odchodów oraz kręcenie się w kółko. Psie popędy sprawiają, ze wie on w jaki sposób zachować się w danej sytuacji, jednakże posłuszeństwo pieska wobec człowieka zależy przede wszystkim od polecenia, jakie pozostanie mu wydane.

Każdy pies, który uczony jest od okresu szczenięcego wie, iż właściwe wykonanie polecenia wydanego mu przez właściciela zapewni mu nagrodę, w formie cukierka czy również pieszczoty. Dobrą opcją jest także dobra karma, jaka może służyć jako nagroda – więcej dowiesz się na premium sucha karma dla psa. Czworonóg w okresie, kiedy tak właściwie żył na wolności, zawsze żył w grupie, w której to panowała pewna hierarchia.

Taka hierarchia pośród czworonogów istnieje do dzisiaj, dlatego mimo faktu, że pies został udomowiony, a też pozbawiony swoich naturalnych towarzyszy, można powiedzieć, że dla niego sforą zastępczą jest towarzystwo ludzi, którzy mieszkają z nim w jednym domu. Z tego również względu każdy udomowiony pies ogromnie prędko przyzwyczaja się do osoby, jaka jest jego właścicielem, bądź też, która najczęściej przebywa w mieszkaniu. Taką osobę uważa on za najważniejszą w grupie i zawsze jest jej posłuszny.

Z kolei pies innych domowników traktuje najczęściej na równi z sobą, a w pewnych sytuacjach nawet próbuje wybić się w hierarchii ponad nich, w następstwie tego zdarza się, że nie zawsze spełnia wydane mu przez nich polecenia, a czasem wręcz absolutnie ich ignoruje. W hierarchii z dziećmi, pies twierdzi, że znajduje się ponad nimi, ponieważ uważa je za osoby słabe, którym wciąż pomocna jest opieka. Z tego również względu czuje się za nich odpowiedzialny oraz broni je przed trudnościami.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz