Dlaczego korek dobrze się sprawdza przy urządzaniu wnętrz

Jeśli ktoś miał kiedykolwiek w rękach korek po szampanie lub winie, to zapewne pamięta, że jest on elastyczny i lekki. Takie korki wykonuje się z kory specjalnego gatunku dębów, które przede wszystkim rosną w Portugalii i Hiszpanii. Jak okazuje się jednak, różnych możliwości na zastosowanie specyficznych parametrów korka jest dużo więcej. Bardzo powszechnie zaczęła między innymi korzystać z niego branża wykończenia wnętrz.

Bardzo dobre techniczne parametry mają chociażby podkłady zrobione z korka. Są one trwałe i odporne na zgniatanie, dzięki czemu mogą zagwarantować wiele lat bezproblemowego użytkowania. Zapewniają jednocześnie dużą izolację termiczną i wytrzymałość, co ma wpływ na komfort mieszkania. Jeżeli ktoś będzie chciał, to do paneli może również od razu zastosować korkowe listwy, także one bowiem wyglądają bardzo elegancko i nowocześnie.

Jak okazuje się jednak, ostatnio często korek pojawia się też jako panele naklejane na ścianę. Ogromna różnorodność jeśli chodzi o barwy i wzory sprawia, że w ten sposób można tworzyć bardzo ciekawe aranżacje. Jakie jednocześnie zapewnią odpowiedni mikroklimat w środku, ponieważ z jednej strony korek dobrze izoluje i ociepla, a jednocześnie zabezpiecza przed nadmierną wilgocią i rozwojem grzybów i pleśni. Dlatego też jeżeli ktoś szukał będzie niebanalnego pomysłu na swoje wnętrze, to powinien jak najbardziej rozważyć produkty z korka. A sklepy, które mają takie w ofercie znaleźć można w internecie, przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarce hasła panele korkowe ścienne.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz