Auto detailing – na czym polega i czemu warto go stosować

Wiele osób bardzo lubi dbać o posiadane auta, i to na różne sposoby. Standardem dla nich jest regularne odkurzanie wnętrza i korzystanie z myjni, a w ostatnich czasach coraz częściej także z tak zwanego autodetailingu. Ten stosunkowo nowy trend w naszym kraju zyskuje ostatnio bardzo na swojej popularności, i rosnąca liczba posiadaczy samochodów się na niego decyduje. Jest to świetna opcja dla tych, którzy przykładają dużo uwagina to jak się prezentuje ich auto w środku i na zewnątrz.

Jak się okazuje, ta metoda świetnie się sprawdza także w przypadku starszych samochodów, a to przynosi kilka wymiernych korzyści. Z pewnością będzie to istotne chociażby przy sprzedaży, ponieważ za zadbany samochód można będzie uzyskać atrakcyjniejszą cenę. W największym skrócie autodetailing opiera się na tym, że pojazd zostaje kompleksowo czyszczony, ale też poddany renowacji i konserwacji. Prace obejmują zarówno całą powłokę lakierniczą wraz z dodatkowymi elementami, jak również całościowe wnętrze.

Będzie to dużo więcej niż w przypadku myjni samochodowych, stosowane są też zupełnie inne metody. Na samym początku cały pojazd jest dokładnie myty za pomocą odpowiednich preparatów czyszczących, a później poddany zabiegowi glinkowania. Po wyczyszczeniu lakieru zostaje on polerowany, a następnie zabezpieczony woskiem czy powłoką ceramiczną. Więcej w temacie tej techniki można znaleźć w sieci, przykładowo po wpisaniu w jednej z wyszukiwarek hasła car detailing Kraków i sprawdzeniu wyników.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz