O czym warto pamiętać wybierając sportowy tłumik

Jedną z chętniej wybieranych przez właścicieli samochodów osobowych modyfikacji jest zmiana tłumika seryjnego na jeden ze sportowych modeli. Fabryczne tłumiki są projektowane w taki sposób, aby znaleźć kompromis między efektywnością a emitowanym hałasem, i to w pierwszej kolejności komfort pasażerów jest priorytetowy. Ale to wiąże się też z pewnymi ograniczeniami mocy jednostki napędowej, jaką podnieś można na przykład wymieniając tłumik.

Jeżeli ktoś będzie jednak chciał to zrobić, to musi na kilka istotnych rzeczy zwrócić uwagę. Przede wszystkim zakup takiego tłumika najlepiej zrobić w jakiejś firmie specjalizującej się w produkowaniu takich elementów, takiej jak na przykład RM motors. Wtedy po pierwsze będzie miał pewność do do odpowiedniej jakości wykonania, a po drugie tego, że oferowane tłumiki będą spełniać wymagania związane z obowiązującymi przepisami.

Przede wszystkim będzie tu chodziło o poziom emitowanego hałasu, jaki nie może przekraczać pewnych norm. Jeśli pojazd po założeniu nowego tłumika będzie za bardzo hałaśliwy, to może nie przejść wtedy badań technicznych, lub też podczas kontroli policja zatrzyma kierowcy dowód rejestracyjny. Ważna będzie także jakość wyprodukowania i materiały, które do tego zostały użyte, tak aby za parę miesięcy nie trzeba było wymieniać tego elementu na nowy. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może pomyśleć o kolejnym elemencie polepszającym osiągi samochodu. Coraz częściej jest w ostatnim czasie też wybierany downpipe audi, jaki również powiększa o parę koni moc silnika.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz