Zaręczyny – jakie znaczenie ma pierścień zaręczynowy?

Dziś, zaręczyny nie są już wydarzeniem, gdzie zjeżdża się cała rodzina na obiad, a przyszły mąż klęka przed małżonką oraz odbywa się ceremonialne zaręczenie i ustalanie daty ślubu. Dziś jest to znacznie bardziej osobista kwestia dla przyszłych współmałżonków i odbywa się to skromnie, znacznie bardziej kameralnie. Idei na zaręczyny jest tyle, ile dusza zapragnie – znaczący jest jednakże pierścień, pierścionek z diamentem sklep. Im o wiele bardziej oryginalne tym poprawniej będą zapamiętane i dłużej wspominane, jakkolwiek nie należy przy tym przesadzić.

Zanim mężczyzna zdecyduje się na oświadczyny, musi wyczuć, czy jego partnerka będzie usatysfakcjonowana z oryginalnego pomysłu na wręczenie pierścionka, czy także nie wolałaby kameralnej imprezy w gronie najbliższych czy też romantycznej kolacji. Jeżeli wyskoczy ze innowacyjnym pomysłem, a jego przyszła żona nie będzie fanką tego rodzaju atrakcji, to nie zawsze stanie się jego przyszłą żoną. Po prostu w ostatniej chwili zmieni zdanie, bo niepoprawnie zinterpretuje przekaz.

Panowie, wystarczy jedynie idealna kolacja w ładnym miejscu, ciepłe słowo, komplement, przepiękny oraz wymarzony pierścionek i nie wypada niczego więcej, żeby usłyszeć tak. Dla każdego podejście do ślubu jest inne oraz indywidualne. Niektórzy żyją bez ślubu oraz nie jest to dla nich kłopot, natomiast dla większej liczby ludzi, ma to znaczenie gigantyczne. Być może przysłowiowy papierek nie ma większej wartości. Biała sukienka, lista gości i wesele w restauracji nie jest fantazją każdej kobiety, a czarny garnitur, limuzyna oraz obrączka, nie są alegorią dla każdego mężczyzny. Dla dużej grupy zaufanie, wzajemny szacunek oraz wierność to sprawa niekoniecznie podpisanej umowy bądź też obrączki na palcu.

Dla wielu wystarczy zapewnienie, że to jest. Ślub przecież nie zmienia dużo w życiu, jeśli para wcześniej mieszkała wraz i wypróbowała się, w czasie wspólnego bycia. Poza tym, jeśli spotykają się dwie osoby o innych wyznaniach, trudno zdecydować w czyjej wierze ma się ślub odbyć. Sytuacja skrajna, nieczęsto spotykana, jednak zdarza się i trzeba ją wziąć pod uwagę. Wielokrotnie brak ślubu jest problemem jeżeli chodzi o kwestie prawne, ubezpieczeń, spadkowe. W innych przypadkach nie stanowi to kłopotu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz