Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pozbycie się swoich długów – jakie są na to możliwości

Z różnego rodzaju pożyczek i kredytów korzysta mnóstwo naszych mieszkańców. Ale z rozmaitych przyczyn losowych czasem zaczynają takich pożyczek nie spłacać, co powoduje duże komplikacje w ich codziennym życiu. Szczególnie w przypadku instytucji finansowych i parabanków bardzo szybko dług zaczyna rosnąć do dużych kwot, zaczynają się też działania egzekucyjne i komornicze.

Jeśli tego typu sytuacja utrzymuje się przez dłuższy okres czasu i dana osoba nie ma szansy na spłacenie posiadanych długów, to może wnioskować o konsumencką upadłość. Możliwość taka w naszym kraju się pojawiła w 2009 roku, co niejednej osobie otworzyło szansę na to, żeby wrócić do normalnego życia. Żeby móc skorzystać z takiego rozwiązania, to w pierwszej kolejności trzeba być osobą fizyczną bez posiadania swojej firmy. Dodatkowo przepisy określają, że okres niespłacania swoich długów powinien wynosić co najmniej trzy miesiące, i wtedy można myśleć o złożeniu wniosku.

Wniosek taki składa się do rejonowego sądu, który dokładnie sprawdza całą sytuację dłużnika i podejmuje decyzję, co zrobić z tym dalej. W wielu przypadkach wniosek nie zostanie zaakceptowany, ale w części dłużnik otrzyma szansę na zredukowanie lub nawet całkowite umorzenie posiadanych długów. Duże znaczenie ma tu przyczyna pojawienia się problemów, jeżeli do niej się przyczyniło celowe działanie lub niedbalstwo, to wtedy decyzja będzie odmowna. Sporo na ten temat można znaleźć w sieci, wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło ile kosztuje upadłość konsumencka i przeglądnąć otrzymane serwisy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz