Wymarzona praca a nauka – nie zawsze gwarantuje stanowisko

Jeszcze nie tak dawno dyplom wyższej uczelni był awalistą odszukania dobrej pracy. Niestety czasy się zmieniają i warunki również. Coraz więcej absolwentów wyższych studiów zasila szeregi bezrobotnych. Mało tego, w pewnych sytuacjach doskonali profesjonaliści, z olbrzymim doświadczeniem zdobytym za granicą także mają trudności ze znalezieniem pracy – aby to zmienić, wpadnij na gdzie do pracy. Osoby wracające zza granicy, w jakim miejscu zajmowały eksponowane stanowiska, wielokrotnie niesłychanie odpowiedzialne, mają istotne trudności ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słuchają od ewentualnych pracodawców, iż mają zanadto wygórowane wymagania. Jak sami przyznają problem tkwi w braku znajomości i tak nazywanych pleców.

Statystyki są bolesne. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z wyższym wykształceniem stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Można się zastanawiać co jest powodem takiego stanu rzeczy. Profesjonaliści twierdzą, że ludzi kończących wyższe studia jest coraz to więcej, tudzież jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – zwłaszcza na co niektórych uczelniach prywatnych. Rynek jest przesycony humanistami i ekspertami od marketingu i zarządzania. Inżynierów, jakich naprawdę brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze możemy spotkać przeróżnych szefów lub menadżerów.

Niektórych nie interesuje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sprawa rodzinna czy też orientacja. Ważne są wyniki w pracy. Jeśli te są dostateczne po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego właściciela firmy. Ale zdarzają się okazy, jakie chcą tobą zawładnąć. Nie istotne, iż praca to dla ciebie priorytet, iż zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, iż twoje wyniki są więcej aniżeli przeciętne.

Dla takiego niedorosłego emocjonalnie właściciela dużej korporacji istotne jest to, kim jesteś po pracy. I w następstwie tego jeśli podejrzewasz, iż w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w jednostce gospodarczej. Nie przyznaj się, iż jesteś szczęśliwym rodzicem więcej niż jednego potomka. Ogromna rodzina to wystarczający powód dla twojego właściciela dużej korporacji abyś musiał dorabiać na boku u rywalizacji.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz