Trawnik rolowany – dlaczego warto w niego zainwestować do klubu piłkarskiego?

Niesłychanie istotne są zasady, jeśli chodzi o układanie trawnika rolowanego na stadion piłkarski, bo to naturalnie dzięki temu, będziemy posiadać pewność, iż spełnia on wszystkie zadania, a co najistotniejsze jest bezpieczny dla sportowców, rozgrywających na nim swe mecze. Ważnym faktem jest to, aby krzywa podłoża przebiegała pomiędzy znajdującymi się tutaj liniami granicznymi, a również, aby typ trawy dostosowany był do podłoża, w jakim ma pozostać ona zasiana. Ponadto profesjonaliści twierdzą, iż powinien występować tu tylko jeden gatunek nasion, jeśli chodzi o trawniki rolowane, jakie nie będą ze sobą kolidowały. Jeśli na boisko będziemy kładli skończone role trawy, wtedy musimy pamiętać, że nie mogą one przekraczać 25 milimetrów grubości.

Żeby nasza nawierzchnia ekspresowo rosła powinniśmy także zastosować mieszankę, jakiej obowiązkiem jest nawożenie, zaś specyficznym jej działaniem jest wydłużony czas reakcji, w następstwie tego również może ona działać nawet dużo dni od czasu jej użycia. Należałoby pamiętać też o nawadnianiu oraz pielęgnowaniu trawnika, bo jedynie we właściwych warunkach może on bardzo dobrze spełniać swe funkcje. Niezwykle znacząca jest również pielęgnacja trawnika – w tym wypadku także nawadnianie.

Znaczące w harmonijnym nawadnianiu trawy jest układ rur, jakim doprowadzana jest woda siecią podziemnych rurociągów. Musi, w takim razie zataczać okrąg wokół całego boiska. To właśnie dzięki temu zainstalowane w pierścieniu zraszacze są w stanie nawodnić całą przestrzenie boiska – znacznie więcej o tym poczytasz na www.xeroflor.pl/trawniki-rolowane. Odpowiednio zainstalowany system nawadniający składa się z dziesięciu zraszaczy, które sięgają dwudziestu czterech metrów, to właśnie dzięki temu mamy pewność, iż cała powierzchnia będzie dobrze nawodniona.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz