Kontrola nad zwierzakami w schronisku przez weterynarza

Duża grupa posiadaczy psów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, iż ich pupilki mają kaszel, któremu trudno zaradzić – psi okulista warszawa. Niekiedy sami podajemy naszym zwierzakom farmaceutyki, syropy, jednakże rzadko obserwujemy jakiekolwiek rezultaty. Posiadacze czworonogów sugerują, iż ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze oraz od tego czasu natarczywie kaszlą. Domowa terapia nie zapewnia rezultatów, wskutek tego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

Podczas takiej wizyty najczęściej prowadzone są badania kliniczne, których wyniki ukazują, że kaszel u psa ma kompletnie inne podłożenie, aniżeli przeziębienie.

W większości wypadków okazuje się, iż kaszel jest tylko jednym z objawów niewydolności krążenia w psim organizmie. Schorzenie to nosi fachową nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej oraz objawia się powiększonym sercem. W takiej sytuacji użytkuje się na ogół właściwe leczenie, a też wprowadza dietę, co już po kilku tygodniach przynosi fenomenalne wyniki.

Jedynie, bowiem właściwie leczony pies może powtórnie odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. Nieraz zapominamy, że fizjologia psa jest całkiem inna niż człowieka i próbujemy naszego pupilka leczyć syropami oraz antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie jedynie nie poprawi samopoczucia pieska, ale w wielu przypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u psa jest nie tylko objawem złego krążenia, lecz także może być przyczyną groźnej choroby płuc. Przeważnie jest, bo pierwszym widocznym objawem tejże choroby, jaka nieleczona bezustannie rozwija się i sprawia, ze pies czuje się coraz gorzej, przestaje posiadać chęć do zabawy, oraz pokaźniejszą część dnia po śpi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz