Jakim sposobem są robione przewierty sterowane

Pod powierzchnią ziemi kryje się bardzo duża ilość rozmaitych kabli, rur i przewodów. Niejednokrotnie znajdują się one pod istniejącą infrastrukturą, taką jak przykładowo budynki, place czy drogi. Lecz pojawiają się sytuacje, kiedy trzeba położyć coś nowego, i do tej pory najczęściej było to robione przez wykopanie od góry odpowiedniego kanału. Jednak nie w każdym przypadku takie rozwiązanie jest możliwe do wykonania, kiedy przykładowo przeciągnąć trzeba kabel pod szeroką ulicą czy dnem rzeki. W takim przypadku z pomocą przychodzą przewierty sterowane, pozwalające na wykonanie takich prac bez żadnej ingerencji w infrastrukturę znajdującą się na powierzchni.

Zalety takiej metody są naprawdę duże, i dlatego zaczyna się ona cieszyć rosnącą popularnością. Przede wszystkim z tego powodu, że takie przeciski pod drogami można wykonywać w praktycznie każdych warunkach, trzeba tylko odpowiednio dobrać parametry i głębokość. Przewierty horyzontalne sprawdzają się bardzo dobrze przede wszystkim na terenach zabudowanych, gdzie albo trzeba by było uszkodzić znajdujące się tam obiekty, albo prowadzić kable jakimiś okrężnymi drogami.

Analogicznie sytuacja wygląda, kiedy będą do pokonania jakieś komunikacyjne trakty, takie jak drogi czy tory kolejowe. Przeciski kretem w niejednej sytuacji będą również lepszą opcją, niż instalacja zawieszona na wysokości, na przykład nad kanałem czy rzeką. Przewierty można też wykonywać, jeśli na planowanej drodze instalacji będzie się znajdować jakaś góra lub wzniesienie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz