Jakim sposobem przyzwyczaić psa do zostawania w mieszkaniu – szkolenie psów pomoże

Czworonóg, który nie znosi zostawać sam w mieszkaniu to dla właściciela nie lada kłopot. Czworonóg zostający w domu sam zachowuje się – mówiąc subtelnie – nieznośnie. Wyje oraz niszczy wszystko dookoła, często również załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma zatem po powrocie masę sprzątania, a dodatkowo jeszcze musi przysłuchiwać się skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia najczęściej ma swoje podłoże w okresie szczenięcym – nie jest wykluczone, iż pies przeżył coś, co sprawiło u niego traumę. Co wobec tego w takiej sytuacji może zrobić właściciel? W szczególe pieska do zostawania w domu wypada przyzwyczaić – jeżeli właściciel w nadmierny sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Można rozpocząć od bardzo prostych treningów takich jak zamykanie psa samego w pokoju na parę minut albo wybrać się na dobre szkolenie by zdobyć pomoc – przedszkole dla psów warszawa. W dodatku nie wolno również pozwalać psu na gryzienie rozmaitych przedmiotów, jakich gryźć nie powinien. Przed wyjściem z domu można zabrać najpierw czworonoga na dłuższy spacer – niech się przyzwoicie wybiega oraz zmęczy.

Wychodząc, warto zostawić mu jego ukochane zabawki. Fachowcy są zdania, iż jeśli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien i w następnej kolejności sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym zakresie, powinien zameldować się ze swym czworonogiem do profesjonalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli i niedoli, nigdy nie musimy martwić się, iż nie będzie ich przy nas, kiedy akurat będziemy tego potrzebować.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz