Jakim sposobem przewozić lub holować przyczepę kempingową?

Przyczepa kempingowa żąda holowania, skutkiem tego potrzebne są konkretne wiadomości w tym zakresie. Holować wolno przeróżne przyczepy, jednakże należy wiedzieć, że ciągnąć można tylko i jedynie taką przyczepę, jakiej masa pełna jest niższa od masy auta.

Jeżeli chodzi o kempingowe, znacznie więcej na kampery nowe. Co więcej przepisy honorują ciągnięcie tak zwanej przyczepy kempingowej lekkiej, której ciężar nie narusza siedemset pięćdziesiąt kilogramów. Jeśli z kolei zarządzamy wozem terenowym i będziemy chcieli ciągnąć za sobą ciężką przyczepę, być może będzie nieodzowne postaranie się o pomocnicze uprawnienia do holowania.

Zapoznając się z kwestią holowania, należałoby też sięgnąć do przepisów technicznych, aut i przyczep. W homologacji, a także w każdym dowodzie rejestracyjnym pojazdu jest wskazana maksymalna masa holowanej przyczepy. Też w kodeksie drogowym jesteśmy w stanie odszukać kilka przepisów, powiązanych z przyczepami. Pomiędzy każdą przyczepą, a holującym ją pojazdem musi znajdować się połączenie w postaci linki lub też łańcucha.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz