Jakie są najpopularniejsze rodzaje hostingów pod internetowe strony

Każda strona w internecie musi zostać umieszczona na jakimś serwerze komputerowym, aby mogła działać normalnie. Jeśli ktoś będzie chciał, to może to zrobić nawet na komputerze w domu podłączonym do sieci internetowej, ale z paru powodów to jednak nie jest najlepsze rozwiązanie. Zwłaszcza że do dyspozycji jest parę możliwości, bezpłatnych lub rozpoczynających się już od kilku złotych za miesiąc. Największą popularnością obecnie się cieszy hosting współdzielony. W jego przypadku na jednym fizycznym serwerze działa kilka do kilkunastu kont, i każde z nich ma dostęp do pełnych zasobów urządzenia, to znaczy procesora, pamięci i dysku. Nie trzeba się znać na administracji, bowiem wszystkim będą się zajmować administratorzy od dostawcy usług.

Ciekawie wyglądają też ceny, które się niejednokrotnie zaczynają od kilku złotych za miesiąc, ale takie rozwiązanie może się nie sprawdzić przy większych stronach. Dla nich dużo lepszą opcją będzie jakiś hosting VPS serwer, jaki ma ten plus, że każde z kont dostaje określone zasoby do wykorzystania. Nie będzie dzięki temu ryzyka, że z powodu zbyt dużego obciążenia innych kont na urządzeniu nagle strona nie będzie działała.

Jeżeli i to będzie niewystarczające, to można umieścić swoją stronę na dedykowanym serwerze, czyli na całkowicie niezależnym komputerze. W ofercie sporej ilości firm znajdują się też usługi typu hosting WordPress. Są to hostingi skonfigurowane specjalnie pod potrzebę konkretnego programu, dzięki czemu zapewnią one dużą wydajność i stabilność pracy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz