Jak dbać o porządne działanie serwera – listwy PDU

Serwer mimo ogólnemu mniemaniu nie jest żadnym sprzętem, ale jest to po prostu program komputerowy, który zaświadcza usługi na rzecz innych oprogramowań, jakie korzystają z innych komputerów, połączonych w sieć. Usługa ta oznaczana jest hostingiem i jest na ogół świadczona standardowo przez jakiegokolwiek dostawcę internetu. Udostępniane przez serwery dane to pliki, bazy danych, jednakowoż także łącza internetowe czy urządzenia zewnętrzne (peryferyjne) w jaki sposób na przykład drukarki czy skanery. W potocznym rozumieniu serwerem oznacza się częstokroć komputer, jaki świadczy takie usługi, co sprowadza się w większości wypadków do udostępniania zasobów innym komputerom i pośrednictwie w przekazywaniu danych między poszczególnymi komputerami.

Funkcję serwera może pełnić szablonowy pecet, jednakże jego możliwości nie są wtedy porównywalne z tym, co wolno by osiągnąć dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu serwerowemu oraz zastosowaniu sprzętu przeznaczonego wyłącznie do tej roli, które powinno być dobrze zasilane – inteligentne listwy PDU. Specjalistyczny serwer jest dostosowany do pracy ciągłej, bez żadnych przerw, dzięki posiadaniu znacznego (pojemnego) dysku twardego (w większości wypadków SCSI) oraz kolosalną ilość pamięci RAM.

Co więcej każdy dobry serwer posiada dosyć efektywne procesory i płyty kluczowe zdolne obsłużyć dwa, cztery lub więcej procesorów. By serwer był urządzeniem niezawodnym musi posiadać co najmniej dwa wkomponowane zasilacze typu hot-plug i oprócz tego zasilanie awaryjne, zaś pomieszczenie, w jakim się znajduje powinno być klimatyzowane.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz