Czy warto kupić do domu francuskiego buldoga

Mając w domu małe dzieci bez żadnych problemów pozwolić sobie można na psa. Istotne jest jednak to, aby znaleźć właściwą rasę, która dobrze się będzie dogadywać z maluchami i nie przejawiać przy tym żadnych agresywnych zachowań. Takich ras jest kilka, a w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się buldogi francuskie. Te niewielkie, lecz niezwykle wesołe i radosne psiaki świetnie się się sprawdzają przy dzieciach, są względem nich bardzo łagodne i przyjacielskie.

Ale pomimo że nie należą do zbyt dużych, to nadrabiają to ogromną żywiołowością, będąc też świetnymi kompanami dla dzieci. Uwielbiają przeróżne zabawy, gonitwy za patykiem czy szarpanie. Bardzo dobrze też skaczą, co potrafią niejeden raz pokazać na spacerze. Jeżeli chodzi o samo spacerowanie, to rzecz jasna trzeba systematycznie wyprowadzać. Równocześnie niezwykle istotne jest, aby nie narażać je na słońce, ponieważ źle znoszą wysokie temperatury.

Bardzo lubią równocześnie leżenie na kanapie, dlatego miejsce dla nich również musi się jakieś znaleźć. Dużą zaletą buldogów francuskich jest to, że nie potrzebują one dużej pielęgnacji. Wystarczy je raz na jakiś czas dobrze wyczesać oraz wyczyścić uczy i oczy, aby zapobiec zapaleniom. Decydując się na kupno tego psa trzeba pamiętać, że wszystkie wymienione cechy posiadają wyłącznie w pełni rasowe, pochodzące z legalnej hodowli. Dlatego też warto taką znaleźć, na przykład wpisując w internecie słowa buldog francuski pies, i tam kupić swojego ukochanego przyjaciela.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz