Czego wymagasz do malowania? Podobrazia mają znaczenie!

W życiu wielu ludzi nadciąga moment, kiedy tak właściwie czują, iż mają coś do podarowania innym. Jedni próbują własnych sił w pisaniu wierszy, inni intensywnie myślą o napisaniu powieści, a jeszcze inni czują chęć zmierzenia się z farbami i sztalugą. Niestety, jedynie nieliczni spełniają swoje marzenia i prawidłowo się realizują w tym, co robią.

Niemniej jednak należy spróbować, ma okazję się okazać, że ktoś ma ukryte talenty, jakie wcześniej przenigdy się nie ujawniły. Malowanie obrazów, to zamknięcie świata zewnętrznego na płótnie, zatrzymanie w czasie, lub przelanie na papier, płótno lub ewentualnie inny materiał swoich fantazji, wizji, odczuć, przemyśleń – podobrazia malarskie. Aby pozostać malarzem, nie potrzeba zaopatrywać się w wartościowe materiały malarskie. Jest kolosalna różnica w posługiwaniu się farbami olejnymi oraz akwarelami, temperami, akrylowymi.

Nawet nie chodzi tu o cenę, ale o trudność posługiwania się pojedynczymi farbami. Aby spowodować, czy damy sobie poradę z pędzlem, najprawidłowiej rozpocząć od szkicowania ołówkiem, bądź też kredkami. Stawianie praktycznych linii, rysowanie zarysów, trzymanie proporcji, to czynności, których wolno się nauczyć.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz