Zabawa i nauka – tablice dla potomstwa

Kwestie przekazane do użytku dziecięcego muszą przejść cykl testów, aby zostać dopuszczone do sprzedaży. Atest to dokument potwierdzający cechy danego przedmiotu pod kątem jego przeznaczenia. Można je podzielić, jeżeli chodzi o zabawki, na dotyczące poszczególnych grup trafnych dla rozmaitych przedziałów wiekowych. Zabawki dla niemowlaków powinny być w kontrastowych kolorach, maja w wielu przypadkach namalowaną czytelną twarz i zróżnicowaną fakturę.

Gruntownie niedopuszczalne są jakiekolwiek elementy dające się oderwać, ponieważ dziecko zdołałoby je połknąć. Atesty dotyczą także informacji znajdujących się na etykiecie. Nieodzowne jest napisanie od jakiego wieku wolno się zabawką bawić, do tego instrukcja obsługi w języku polskim, ujawnienie zręczności, jakie dziecko musi posiadać by się czymś bawić. Najbezpieczniejsze zabawki mają w Polsce certyfikat Instytutu Matki i Dziecka, w związku z tym rozważnie wolno je sprezentować swojemu maleństwu – sprawdź tablice manipulacyjne. Zabawka zabawce nie równa. Nie chodzi tylko o kształt i sposób używania w zabawie, lecz też wiek, w jakim się nią bawimy.

Dlatego zabawki mają oznaczenie śladowego wieku dziecka, któremu wolno się czymś bawić. Najmłodszych wskazanie broni przed zabawą przedmiotami, jakie mogą im zaszkodzić, np. obejmujących ruchome, małe elementy albo odrywane części. Starsze dzieci są rozróżniane na podstawie szablonowych dla wieku umiejętności ruchowych i psychicznych. Skutkiem tego jedne zabawki pobudzają znacznie bardziej takie zręczności jak mowa oraz pismo, w czasie gdy inne skupiają się na ćwiczeniu stabilności pamięci.

Dobre oznaczenia wiekowe powinny znajdować się również na wszelkiego typu filmach, grach komputerowych, programach multimedialnych, tak aby dojrzały kupujący zawsze zdawał sobie sprawę z treści, jakie niosą. Mimo że dorosłych nie dotyczy już żadne oznaczenie, to są gry, jakie przyciągają znaczne ich grono. Wystarczy spojrzeć na sukces scrabble lub twistera, dzisiaj obecnych na coraz większej ilości imprez, nie mówiąc już o konsolach dla kolosalnych chłopców.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz