W jaki sposób szykować potomka do odwiedzin u dentysty?

Nie od dzisiaj wiadomo, że zachowania młodych ludzi w trakcie wizyty w gabinecie dentystycznym mogą być ekstremalne. Już namówienie latorośli do samego wyjścia do medyka, może przysparzać rodzicom nie lada kłopot. Naturalnie, istnieją chlubne wyjątki oraz niektóre maluchy ochoczo siadają w fotelu i pozwalają na zajęcie się swoimi ząbkami, ale dominują te, które stomatologa stronią jak ognia. Płacz pojawia się już w momencie chęci znieczulenia – widok strzykawki z pewnością nie oddziaływa na latorośl pozytywnie. Jakim sposobem w tej sytuacji powinien zachować się rodzic?

Przede wszystkim powinien zapewnić pociechę, że dentysta chce dla jego zdrowia jak najlepiej. Należałoby zwracać uwagę na to, aby z wizytą u stomatologa nie kojarzyły się ból i dyskomfort. Przede wszystkim trzeba uprzedzić szkraba jak będzie wyglądać cały zabieg oraz koniecznie nadmienić o ewentualnym bólu tak, aby dziecko mogło się na niego psychicznie przygotować – znacznie więcej na protetyka warszawa. Przed pierwszym spotkaniem z dentystą, warto porozmawiać z maluchem oraz rozwiać jego wszelkie wątpliwości. Terminem dentofobia określa się lęk przed skorzystaniem z usług stomatologa. Osoby cierpiące na tę niepokojącą przypadłość mają kłopot ze spokojnym wytrzymaniem przeglądu zębów.

Z pewnością oddziałuje to na częstotliwość ich wizyt, a co za tym idzie pogorszenie stanu zdrowia jamy ustnej i zębów. Jeśli chodzi o przyczynę tej niedyspozycji, powinno się się jej doszukiwać już w dzieciństwie pacjentów. Być może już od małego potomka byli utwierdzani w mniemaniu, iż stomatolog to znany z przysłowia sadysta, które go celem jest wywołanie bólu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz