Terapia zębów u młodzi ludzie pod narkozą – jak szykować potomka do wizytacie u dentysty oraz zabiegu?

Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości szczęki lub żuchwy w celu utrzymania protezy bądź też mostu. Są one wykonane z tytanu bądź stopów tytanu i są uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla brakujących zębów. Implanty są niezmiernie trwałe oraz mogą służyć przez dużo lat, jeżeli są należycie użytkowane oraz zadbane – ortodonta warszawa. Zanim zostanie założony implant, medyk stomatolog musi dokładnie zbadać stan zębów pacjenta i kości szczęki czy też żuchwy. Niektórzy pacjenci nie są słusznymi kandydatami do implantów ze względu na stan swojej kości lub ewentualnie obecność chorób takich jak cukrzyca czy też osteoporoza.

Metoda wszczepienia implantu jest w większości wypadków przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym oraz trwa około jednej godziny. Po wszczepieniu implantu, lekarz dentysta pozostawia go w kości na kilka miesięcy, by mogła ona go zaabsorbować. Po tym okresie lekarz może założyć na implant ulubiony łącznik, na którym będzie mógł zamontować protezę bądź most. Implanty są nadzwyczaj efektywne w uzupełnianiu brakujących zębów, jednak ich cena może być dosyć wysoka.

W zależności od liczby potrzebnych implantów oraz lokalizacji, cena ma prawo się wahać od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. Co poniektóre zabezpieczenia zdrowotne obejmują implanty, jednakowoż nie wszelkie, wobec tego należałoby wypróbować, czy ich koszt jest objęty planem ubezpieczeniowym pacjenta. Pielęgnacja implantów jest podobna do pielęgnacji zwykłych zębów. Pacjenci powinny szczotkować implanty tak samo jak swoje normalne zęby.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz