Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pomoc geodezyjna – w jakich przypadkach jest potrzebna

Budowanie wymarzonego domu wiązać się będzie z dużą ilością obowiązków. Nie można sobie tak zwyczajnie zrobić wykop pod fundamenty, zalać je betonem i zacząć budować ściany. Należy również współpracować z kilkoma specjalistami, a jednym z nich będzie geodeta. Pomoc geodety potrzebna będzie w kilku przypadkach.

Pierwszy kontakt często ma miejsce jeszcze przed zakupem działki, na przykład po to aby poznać dokładnie jej granice. Bardzo się to także może przydać do stawiania jakiegoś ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnych sporów z którymś z sąsiadów. Jeśli się ma wybrany plan budynku trzeba go odpowiednio ułożyć na działce. To także będzie zadanie geodety, który wszystko zrealizuje w oparciu o mapę projektową. Na mapie umieszcza się zarówno sam budynek mieszkalny, jak również konieczne instalacje.

Jeśli cała dokumentacja będzie zatwierdzona i inwestor otrzyma zezwolenie na rozpoczęcie budowy, to koniecznie trzeba wyznaczyć na obszarze działki obszar, na jakim zostanie postawiony budynek. To także należeć będzie do zadań geodety, który powinien w tym celu zamontować w gruncie znaki geodezyjne. Mają one duże znaczenie, ponieważ na ich podstawie będą wykonywane fundamenty. Przy tych pracach jest również do ustalenia dokładne położenie poszczególnych instalacji, jeśli będą one przebiegać pod powierzchnią. Ale to jeszcze nie wszystko, bowiem taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na budowie, już po jej skończeniu, żeby wykonać pomiary końcowe i sprawdzić czy wszystko zostało zrobione zgodnie z planem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz