Podstawy pielęgnowania trawnika – trawnik z rolki czy tradycyjny?

Trawniki są fundamentalnym elementem obszarów zielonych, przede wszystkim z przyczyn estetycznych oraz z powodu jego walorów rekreacyjno-wypoczynkowych. Również niezwykle ważne jest znaczenie ekologicznobiologiczne trawników. Z powodu pomniejszającej się strefy zielonej na świecie trawniki są jedynymi z nielicznych rewirów zielonych, które w miastach oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń.

Oprócz tego mają one atrybuty darniotwórcze i na domiar tego spełnia funkcje ochronne dla gleb okazywanych na niszczenie przez wodę lub powietrzne. Poprawnie założony i pielęgnowany trawnik ma obowiązek znamionować się zwartą, wyrównaną darnią. Ma obowiązek też być wytrzymały na deptanie – znacznie więcej na zakładanie trawników warszawa. A w przypadku zdeptania lub też koszenia powinien równomiernie i powodu odrastać.

Powinien też cechować się solidnością oraz odpornością trawy na rozmaite choroby. Żeby trawnik był poprawnie zielony oraz miał powyższe przymiotniki trzeba wybrać należytą mieszankę trawnikową, przygotować porządnie teren pod uprawę z uwzględnieniem z witaminizowania gleby. Ważnym detalem jest również słuszny wybór trawy.

Na polskim rynku znajduje się dużo mieszanek traw krajowych oraz zagranicznych, jednak nie każda się nadaje do posiadana. Często spotyka się mieszani obejmujące odmiany traw pastewnych, bądź kolosalną ilość chwastów o czym wolno się przekonać dopiero po wyrośnięciu trawnika. Każdy gatunek trawy, a nawet każda odmiana ma kompletnie innego, specyficzne wymagania glebowe i klimatyczne. Dodatkowo każdy z rodzajów traw zupełnie inaczej reaguje na sposoby ich używania.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz