Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pobrana ciecz jest zbierana do sterylnych probówek, które są przesyłane do laboratorium w celu analizy.

W zależności od rodzaju analizy, która ma zostać wykonana, odpowiedź trwa od 2 do 4 tygodni. Obecne w płynie komórki płodu są hodowane i w związku z tym poddawane analizie cytogenetycznej, czyli analizie struktur komórkowych mających związek ze zjawiskami dziedzicznymi, a przede wszystkim chromosomami.

Możemy zatem zidentyfikować: płeć nienarodzonego dziecka, nieprawidłowości chromosomalne (np. zespół Downa), wady neurologiczne (np. rozszczep kręgosłupa) oraz niektóre choroby genetyczne (np. mukowiscydozę, wrodzoną głuchotę, choroby krwi spowodowane defektami hemoglobiny, dystrofię mięśniową ).

Dzięki najnowszym technikom można dziś bezpośrednio w płynie owodniowym zidentyfikować niektóre czynniki zakaźne (np. cytomegalowirus, wirus różyczki lub czynnik odpowiedzialny za toksoplazmozę, chorobę przenoszoną na ogół przez zwierzęta). ), które mogą być bardzo niebezpieczne dla płodu.

Karmienie w ciąży

Od teraz będę musiała jeść za dwoje! „Zdanie, które weszło już w powszechne przekonanie, ale które okazuje się nieco przesadzone. Prawdą jest, że dieta przyszłej mamy musi pokrywać potrzeby nienarodzonego dziecka w przeciwnym razie ta ostatnia będzie żywiła się rezerwami macierzyńskimi, co w konsekwencji zwiększy ryzyko chorób matki i negatywnie wpłynie na rozwój płodu.

Tak więc hasłem przewodnim jest lepsze odżywianie się dla zdrowia matki i nienarodzonego dziecka. powinno się znacznie różnić od zwykle stosowanego, z wyjątkiem zwracania większej uwagi na jakość spożywanych pokarmów.

Właściwe dodatkowe zapotrzebowanie wynosi średnio około 300 kcal dziennie, a ilościowe spożycie nie powinno odbiegać zbytnio od zwyczaju. na początku ciąży należy stosować prawidłową, zbilansowaną i zróżnicowaną dietę, starając się uniknąć lekkomyślnego przybierania na wadze.

Większą uwagę należy zwrócić na ilość białka, niektórych witamin i składników mineralnych oraz rodzaj tłuszczu.

Niezbędnymi źródłami białka są ryby, chude mięso, jajka, mleko, sery i nabiał, ale zaleca się również spożywanie pieczywa, makaronów, ryżu i innych zbóż, ponieważ są one w stanie zapobiegać typowym dla tego okresu zaparciom. Suszone rośliny strączkowe są zatem dobrym źródłem białka, żelaza i wapnia: ich spożycie musi być nadal umiarkowane, ponieważ może powodować wzdęcia i kolki brzuszne.

Wraz z ciążą wzrasta zapotrzebowanie na wapń, żelazo, kwas foliowy, witaminy A, B1, B2, B12: dlatego wskazane jest spożywanie owoców i warzyw, preferując żółte i pomarańczowe, ponieważ są one bogate w beta-karoten i szerokolistne. warzywa ciemnozielony kolor. Zbyt długie gotowanie potraw niszczy niektóre witaminy, dlatego owoce i warzywa (po dokładnym umyciu) należy spożywać na surowo, bez dodatków lub bardzo lekko ugotować.

Owoce i warzywa są doskonałym źródłem witamin, zawsze pamiętając o produktach sezonowych: pomarańcze, pomidory i kiwi są bogate w witaminę C i kwas foliowy, a marchewka, morela i zielone warzywa liściaste prowitaminę A. Są również ważnym źródłem składników mineralnych: zielone warzywa liściaste są bogate w wapń i żelazo, podczas gdy ziemniaki i pomidory są bogate w potas.

Najlepszym tłuszczem przyprawowym pozostaje oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia (zgodnie z zaleceniami diety śródziemnomorskiej). Nawet jeśli rada, aby dużo pić w ciągu dnia jest słuszna dla wszystkich, to tym bardziej dla kobiet „w ciąży”, które muszą pokryć zwiększone potrzeby płodu. Wreszcie, dobrze jest unikać surowej i niedogotowanej żywności pochodzenia zwierzęcego (mogą być nośnikiem chorób, takich jak toksoplazmoza u nieszczepionych kobiet), napojów alkoholowych i picia zbyt dużej ilości kawy.

Aktywność fizyczna w ciąży

Coraz więcej kobiet w ciąży podejmuje aktywność fizyczną, ale czy jest to wskazane? Nie ma przeciwwskazań do aktywności fizycznej w ciąży, o ile jest ona wykonywana z umiarem (ani intensywnie, ani długotrwale) i za zgodą lekarza ginekologa.

Lekka aktywność fizyczna wykonywana regularnie nie tylko pozytywnie wpływa na odprężenie i samopoczucie psychofizyczne u „przyszłej” kobiety, ale, zwłaszcza praktykowana od pierwszego trymestru, poprawia naturalny przebieg ciąży i wzrost płodu, zwiększenie zdolności do transportu tlenu i składników odżywczych niezbędnych dla płodu.

Skromny” wysiłek fizyczny jest w stanie zwiększyć wydolność układu sercowo-naczyniowego i oddechowego poprzez poprawę adaptacji matki do ciąży i porodu (większa rezerwa krążeniowo-oddechowa).

Ponadto przy regularnym ruchu poprawia krążenie w kończynach dolnych, zmniejszając uczucie obrzęków, epizodów bólu, skurczów i zmęczenia. Ponadto aktywność fizyczna powoduje wzrost masy ciała i zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej i epizodów bólu krzyża, sprzyjając poprawie ogólnego napięcia mięśniowego i postawy. Więcej na https://www.gov.pl/web/psse-plock/ars-czyli-jak-dbac-o-milosc

Najbardziej odpowiednie są zajęcia w wodzie (dla większego i lepszego rozpraszania ciepła i dla zmniejszenia obciążenia mechanicznego stawów), w pozycji poziomej, jak pływanie, oraz w pozycji pionowej, jak aquafitness i ćwiczenia gimnastyczne ( joga) i/lub taniec (wolne ciało) wykonywane z akompaniamentem muzycznym.

Niektóre badania w rzeczywistości wskazały na możliwość, że wibracje dźwiękowe wytwarzane przez muzykę wywierają stymulujący wpływ na struktury nerwowe płodu.

Kobiety z w miarę normalnym przebiegiem ciąży mogą regularnie ćwiczyć prawidłową aktywność fizyczną (zgodnie z odpowiednią intensywnością, czasem trwania i częstotliwością), zaprogramowaną zgodnie z ich stanem zdrowia, poziomem wytrenowania i zdolnościami motorycznymi, wybierając najprzyjemniejszy rodzaj ćwiczeń do wykonania .

Kursy przygotowujące do porodu

Obecnie istnieje wiele kursów przygotowujących do porodu, które pomagają kobietom zachowywać się mądrze i świadomie oraz stawić czoła chwili porodu ze spokojem, kontrolując ból i przezwyciężając negatywne emocje. Kursy dają również możliwość poznania innych kobiet, które mają te same problemy i te same lęki, i próbują nawiązać pierwszy kontakt z personelem i środowiskiem, w którym nastąpi poród.

Przygotowanie do porodu jest organizowane zarówno przez struktury publiczne, jak i prywatne ośrodki i ma na celu stworzenie bardziej ludzkiej relacji w pomaganiu parze i dziecku, tworząc w ten sposób klimat zrozumienia, szacunku i uczucia.

Tradycyjne kursy składają się z serii lekcji teoretycznych dotyczących fizjologii układu rozrodczego i ciąży; położna podejmuje problem bólu i lęku przed bólem, starając się usunąć irracjonalne lęki, wreszcie proponuje ćwiczenia gimnastyczne i techniki oddechowe przydatne przy porodzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz