Parametry pomp ciepła i ich typy – co kupić?

Pompę wolno posiadać w każdym domu jako wsparcie przy osuszaniu piwnicy – mała pompa dostępna w każdym sklepie z artykułami do domu. A też prywatny odbiorca ma prawo się pokusić o kupno pompy cieplnej popierającej odwierty geotermalne w ogrzewaniu podłogowym czy też cieplnym danego budynku. To są artykuły użytkujące właściwości pomp. Same pompy jesteśmy w stanie podzielić na pompy wirowe krętne, które sprężają ciecz lub ewentualnie osad za pomocą wirnika, jaki tworzy zjawisko ssania oraz na pompy wirowe krążeniowe, które same zasysają ciecz tylko pobierając energię elektryczną lub z silnika. Drugą gałęzią są pompy wyporowe – panele fotowoltaiczne Wrocław.

Rezultat zasysania odbywa się przy użyciu tłoka, kół zębatych, śruby, membrany lub nawet elastycznych ścian pompy, jakie przesuwają transportowaną ciecz w obrębie pompy. Czy to pompa krętna czy wyporowa, każda bazuje na trzech kluczowych charakterystykach. Są to: zdolność produkcyjna wyrażona w litrach na sekundę, wysokość podnoszenia, bądź też optymalne ciśnienie i moc, która podawana jest jako iloczyn dwóch poprzednich. Użytkowanie ciepła zgromadzonego w płaszczu ziemi jak i tego, które się z niej wydobywa nazywa się procesem pozyskiwaniem energii geotermalnej. Tak pozyskane ciepło przystaje do odnawialnych źródeł energii takich jak wiatr, lub promienie słoneczne.

Oznaczamy je odnawialnymi, gdyż ich źródła są niewyczerpywane. Stają się coraz modniejsze i atrakcyjniejsze bo ich używanie nie naraża atmosfery na zanieczyszczenia. W energii geotermalnej oprócz samego ciepła pobranego z gruntu stosuje się też wody gruntowe, które pompy ciepłownicze pobierają z odwiertów w pewnych sytuacjach bezpośrednio do instalacji zamontowanej jako nagrzewanie podłogowe w danym domu. By przekazać sobie ciepłego źródła z wód termalnych stosuje się tzw. odwierty geotermalne. Głębi na jakie zapuszcza się wiertło wiertnicy nie są z góry narzucone, albowiem poziom wód gruntowych jest przeróżny oraz wynosi od 2m aż do 150 metrów. Im woda jest dokładniej tym jest cieplejsza, a jej temperatura nie zależy od pory roku panującej na przestrzeni ziemi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz