Opony do widłowych wózków – jakie są ich podstawowe typy

Korzystanie na co dzień z widłowych wózków wiąże się z tym, że trzeba je regularnie serwisować. Jednak z istotniejszych rzeczy to wymiana opon, jeśli dotychczasowe już się zbyt mocno zużyły. Opony w takich wózkach są ogromnie ważne, gdyż mocno wpływają na koszty obsługi tych urządzeń, lecz również na poziom bezpieczeństwa przewożonych ładunków. Dzielą się one na dwa podstawowe rodzaje, czyli pneumatyczne i pełne. Wersje pneumatyczne bardzo podobnie wyglądają jak te, jakich się powszechnie używa w zwykłych samochodach, choć oczywiście konstrukcyjne są one dopasowane do warunków pracy tych maszyn. Są one tańszym rozwiązaniem, a ich dużą zaletą jest duży poziom elastyczności.

Dlatego też takie opona do wózka widłowego świetnie się sprawdza do przewożenia delikatnych ładunków, jakie będą wymagać większej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Chełm wykorzystywane są również na mniej równych podłożach, gdyż w pewnych sytuacjach dość mocno się zużywają.

Z tego też powodu pomyśleć wtedy warto o zamontowaniu pełnych opon, jakie nie mają w środku powietrza tylko specjalną mieszankę gumową. Tego typu opony charakteryzują się wysokim poziom odporności na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Poza tym nie ma w nich ryzyka tego, że opona zostanie przebita i trzeba ją będzie awaryjnie wymieniać lub naprawiać. Lecz w przypadku takiego rozwiązania trzeba się liczyć z wyższymi wydatkami, gdyż takie modele są nieco droższe niż pneumatyczne. Także wymiana jest bardziej wymagająca, bo używać trzeba specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz