Niestandardowe ogrzewanie domów – co jest do dyspozycji

Właściciele domów mają duże możliwości w zakresie ogrzewania budynków. Oczywiście bez przerwy największą popularnością się cieszą różnego rodzaju instalacje CO, ale coraz częściej wybierane są dodatkowo jakieś inne rozwiązania.

Coraz większą popularnością cieszą się na przykład piecyki na pellet. Stanowią one ciekawą alternatywę dla kominków, ponieważ nie potrzebują pracochłonnego montażu. Wystarczy za pomocą odpowiedniej rury przyłączyć je do komina, żeby cieszyć się ciepłem w środku. W zależności od rozmiaru piece takie zagrzać mogą nawet do paru pomieszczeń, doskonale się więc sprawdzą w formie uzupełnienia klasycznej instalacji.

Doskonale się też sprawdza ogrzewanie przy pomocy kominków. Tutaj do wyboru jest kilka opcji, w tym skuteczne kominki mające płaszcz wodny. W przypadku tego rozwiązania wodne wkłady kominkowe mają pomiędzy dwiema ścianami cienką warstwę wody, która zostaje nagrzana od temperatury w środku. Taki kominek jest połączony z instalacją centralnego ogrzewania, i dzięki pompie wszystko zostanie rozprowadzone po całym domu.

Rosnącą popularnością wśród klientów zaczynają się też cieszyć biokominki. Ich ogromną zaletą jest łatwa i szybka obsługa, nie trzeba bowiem przygotowywać drewna na kawałki, rozpalać ognia a na zakończenie pozbywać się popiołu. W wielu przypadkach innej możliwości wręcz nie będzie, jeśli ktoś kominek będzie chciał mieć u siebie, ponieważ coraz to nowe rejony zakazują spalania paliw stałych.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz