Malediwy – piękne białe plaże, słońce, przygoda

Każdemu turyście pobyt na Malediwach lub Seszelach kojarzy się z wczasami w raju. Żaden film, reportaż, nie odda w pełni wdzięku wysp, oceanu, białych plaż, ludzi oraz tamtejszej kultury. Ten kto już tam był, będzie marzył o ponownym wyjeździe w tamte kierunki. Malediwy wczasy, kojarzą się w głównej mierze z relaksem nad wodą i wodnymi atrakcjami. Nawet wypoczywając w jednym z bungalowów, do jakich prowadzi długie molo, mamy szansę kontaktu z morską fauną przez przeszkloną podłogę. A ciekawskie żółwie, płaszczki, kolorowe ryby również do nas będą zaglądać. Nie wszystko niemniej jednak będzie nam dane zobaczyć z wysokości stworzonego przez nas bungalowu.

Jeśli chcemy w gruncie rzeczy ujrzeć podwodne cuda przyrody, jesteśmy w stanie wybrać się w kilkudniowy rejs w poszukiwaniu raf koralowych, pod okiem wykwalifikowanych opiekunów zanurzyć się w podwodny świat, by z bliska zobaczyć oceaniczne cuda natury. Też Dominikana last minute oferuje taki wypoczynek – dominikana last minute. Parę dni na doborowym jachcie, podwodne safari, kapitalna tajska kuchnia w oparciu o nadmorskie specjały.

Epokowe będą nocne nurkowania, w jakim miejscu za towarzyszy zawsze będziemy mieć kilka rekinów rafowych. Spędzając wakacje na Malediwach, należałoby parę dni poświęcić na odwiedzenie tej części archipelagu, która nie jest zamieszkała. Spacer po pustych plażach, kontakt z dziką całkowicie natura, to dla niektórych kompletnie innowacyjne przeżycie. Wizyta w dżungli, spotkanie oko w oko z nieznanymi przedstawicielami wyspiarskiej fauny oraz flory, może być identycznie ekscytujące jak nurkowanie w pobliżu rafy koralowej.

Malediwy wczasy, to również możliwość poznania tamtejszej kultury na zamieszkałych wysepkach, na jakich nie odszukamy doborowych ośrodków wakacyjnych, lecz poznamy codzienne życie ich lokatorów. Pobyt na jednej z mniej znanych, niemniej jednak równie egzotycznej wysepce połączony jest z kolacją, przy dźwiękach muzyki jakże odmiennej od tej, jaką znamy na co dzień. A jeżeli zabraknie nam w trakcie wakacji na Malediwach ruchu i gwaru miejskiego, jesteśmy w stanie wybrać się na targowisko do Male, najogromniejszej wyspiarskiej metropolii.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz