Leczenie psychologiczne – jak przebiega i ile może trwać

Wizyta w poradni psychologicznej bardzo różni się od wizyt w innych poradniach. Tam spotkania są z reguły konkretne i rzeczowe, oparte na wywiadzie, przebadaniu pacjenta oraz wynikach badań diagnostycznych. Lecz w przypadku, gdy coś dzieje się z duszą, to znalezienie przyczyny, a tym bardziej skutecznego sposobu poradzenia sobie z danym problemem wcale nie jest łatwe. Aby psycholog miał możliwość dowiedzenia się czegoś, to czasami potrzebuje kilka czy kilkanaście rozmów. Podczas nich stopniowo buduje zaufanie ze swoim podopiecznym, który również otwiera się stopniowo i coraz więcej mówi.

Na wszystkie te rzeczy potrzeba czasu, ale też i ogromnego szacunku, zaufania i szczerości. Jeżeli tego nie będzie, to raczej będą małe szanse na to, aby leczenie było skuteczne. Czasem się zdarzają sytuacje, gdy któraś ze stron rezygnuje po jakimś czasie z dalszej współpracy, bo nie widzi w tym sensu. Dlatego też już na samym początku, podczas wyboru psychologa warto zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy, jakie pomogą w ograniczeniu takiego ryzyka.

Dobrego psychologa najlepiej szukać w internecie, na przykład przez wpisanie w wyszukiwarkę hasła terapia dla par radom i przeglądnięcie otrzymanych wyników. Można przy okazji sprawdzić od razu napisane przez dotychczasowych pacjentów opinie, które dużo mogą powiedzieć na temat jakości pracy takiego specjalisty. Niezwykle istotne również jest wykształcenie, powinna to być osoba która ukończyła kierunkowe wyższe studia a także dodatkowe szkolenia i kursy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz