Jakim sposobem przygotowywać się do jazdy konno? Akcesoria oraz ubiór

Konie były pielęgnowane przez ludzi do niesłychanie rzeczowych celów, temu zresztą służy hodowla. Jedne miały być reprezentacyjnymi zwierzętami pociągowymi zaprzęganymi do powozów inne jeszcze raz miały ciężkimi rumakami bojowymi. Jeszcze inne były użytkowane do codziennej pracy. Konie huculskie są oczywiście takimi zwierzętami, które umieją ciężko pracować nawet w zawiłych warunkach. Są to zwierzęta nadzwyczaj silne i odporne. W górach, ponieważ jest to rasa górska, opowiada się historie o tym, jak to konie huculskie wyciągały z rowów samochody tam, gdzie ciągniki nie dawały już rady.

Konie huculskie pomimo swej siły uchodzą za bardzo delikatne i inteligentne, w następstwie tego chętnie stosuje się je w hipoterapii – w owym czasie należałoby nabyć koszulki jeździeckie. Są nieduże, co na dodatek predysponuje je do takich zadań. Bywają jednak uparte, co ma okazję czasami sprawiać kłopot początkującym jeźdźcom.

Konie te są w stanie przenosić na swym grzbiecie znaczne ciężary, w związku z tym wspaniale sprawdzały się oraz sprawdzają jako zwierzęta juczne. Niejednokrotnie są również użytkowane w rekreacyjnych jazdach w obszar, szczególnie w górach. Hucuły jeżdżą też w zaprzęgach. Jakim sposobem sama nazwa wskazuje konie te pochodzą z Huculszczyzny. Wyhodowali je zamieszkujący tam górale. Konie huculskie są także wybitnie ambitne oraz kiedy idą w większej grupie koni różnych ras starają się dotrzymać kroku koniom szybszym oraz większym. Końskie typy umaszczenia z reguły mają nadzwyczaj interesujące i niecodziennie brzmiące nazwy. Na przykład kolor bułany. Konie taj maści mają jasną sierść i czarną grzywę oraz ogon. Czarny kolor jest także dominujący na nogach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz