Jakie specjalizacje oferuje współczesna stomatologia

Większości osób dentysta kojarzył się będzie z normalnym gabinetem, w którym można wyrwać zęba lub zrobić plombę. Faktycznie takich dentystów jest najwięcej i z reguły jeśli coś się zaczyna dziać, to do nich udajemy się w pierwszej kolejności. Ale różnych specjalności wiążących się z leczeniem zębów jest jeszcze kilka, i część z nich nie ma nic wspólnego z borowaniem.

Jeśli w jamie ustnej pojawią się jakieś poważniejsze problemy, związane przykładowo ze stanem zapalnym, to często zająć się nimi będzie musiał chirurg stomatologiczny. Do niego udać się też trzeba, jeżeli będzie do wyrwania jakiś trudny ząb, z którym normalny dentysta nie da sobie rady. Jeżeli ktoś by chciał poprawić u siebie ogólny wygląd zębów, to może się udać do ortodonty. Ten specjalista nie używa wiertła, a specjalnych aparatów, za pomocą których może skorygować ułożenie poszczególnych zębów.

Aparaty ortodontyczne z reguły są noszone przez dzieci, lecz jeżeli któryś z dorosłych będzie chciał, to też nie ma żadnego problemu żeby go nosić. Natomiast jeżeli ktoś zębów nie ma wcale, to zająć się nim może protetyk. U niego można miedzy innymi zrobić most, koronę czy też wszczepić implanty, dzięki czemu odzyska się piękny uśmiech. Czyli jak widać, nie każdy, kto robi coś przy zębach, będzie normalnym dentystą, ponieważ inne specjalności również są potrzebne. A jeżeli ktoś potrzebował będzie czegoś więcej się dowiedzieć w tym temacie, to w wyszukiwarce może podać hasło ortodonta warszawa i przejrzeć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz