Jaki rodzaj opału najlepiej się sprawdzi w zimie

W naszej strefie klimatycznej zimową porą często się pojawiają mocno ujemne temperatury, z tego też powodu bardzo duże znaczenie ma ogrzewanie pomieszczeń. Mieszkańcy bloków przeważnie zapewnione je będą mieć albo z elektrociepłowni lub wykorzystują piecyki gazowe, natomiast właściciele prywatnych domów o wszystko muszą zadbać sami. W domach instaluje się rozmaite piece, nadal często spotykane są kotły na paliwa stałe, takie jak węgiel Zamość, pellet Zamość. O tym, jaki typ opału będzie użyty, zależało będzie od budowy takiego pieca i posiadanych parametrów.

Poszczególne typy opału cechują się różnymi właściwościami, i pod tym kątem również należy wszystko policzyć przed zrobieniem zakupów. Najlepsze parametry jeżeli chodzi o wydajność cieplną posiada ekogroszek Zamość. Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji odbiorcy otrzymują produkt niezwykle wydajny, którego zużycie jest najmniejsze ze wszystkich rodzajów paliw. Dużo tańszy, ale też i mniej wydajny jest pellet drzewny Zamość. Ten typ paliwa uznawany jest za ekologiczny i nowoczesny, robi się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie pellet drzewny jest znacznie wydajniejszy niż zwykłe drewno, a oprócz tego cechuje się małą zawartością popiołu oraz siarki. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem zaczął się cieszyć pellet ze słomy Zamość. Jego dużą zaletą jest niska cena sprzedaży, wynosząca mniej niż połowę tego co cena za węgiel, jednak ze względu na wartość opałową potrzeba go będzie także dwukrotnie więcej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz