Jak zachować optymalny stan zdrowia w 2022 roku?

Teraz, gdy ferie zimowe się skończyły, a obfite posiłki nie są już przeszkodą w Twoich planach zdrowszego stylu życia, teraz jest idealny czas, aby pomyśleć o tym, jak chcesz poprawić swoją codzienną rutynę, aby osiągnąć zdrowszy tryb życia. nowy Rok.

Aby mieć pewność, że w tym roku dotrzymasz obietnic i będziesz mógł poprawić swoją codzienną rutynę, najpierw spróbuj ułożyć dobrze opracowany plan z celami, które chcesz osiągnąć. W ten sposób nie tylko będziesz miał jasny cel, ale będziesz mógł go łatwiej osiągnąć, znając wszystkie kroki, przez które musisz przejść. Ogólnie lista celów może różnić się w zależności od osoby, w zależności od aktualnego stylu życia. Jednak zasady dotyczące poprawy i utrzymania zdrowia są ogólnie obowiązujące i dlatego powinny być stosowane przez każdego.

Upewnij się, że Twoje badania są aktualne

W praktyce lekarskiej uważa się, że wykonanie pełnego zestawu badań przynajmniej raz w roku to krok, który musi podjąć każdy z nas.

Zestaw może zawierać różne elementy, w zależności od wieku, płci i możliwych schorzeń już znanych. Dlatego nie zapomnij skonsultować się z lekarzem rodzinnym, co powinien zawierać Twój roczny zestaw testowy.

Po zebraniu analiz niektóre wyniki mogą być trudne do zrozumienia i skorelowania. Jeśli nie masz pewności, co oznaczają te wyniki, nie wahaj się skontaktować z doradcą medycznym (nawigatorem pacjentów), który odpowie na wszystkie Twoje pytania i poprowadzi Cię przez kolejne kroki do naśladowania.

Włącz zdrową żywność do swoich codziennych posiłków, ale zgodnie z własnymi upodobaniami

Wiadomo, że zbilansowana dieta będzie odczuwalna w ogólnym zdrowiu i samopoczuciu. Niezwykle ważne jest, aby pozyskiwać makro i mikroelementy z odpowiednich źródeł oraz unikać nadmiernego spożycia tłuszczów nasyconych i cukru. Jednak dieta nie powinna stać się monotonna. Kiedy lubisz to, co jesz, jesteś bardziej skłonny do dłuższego przestrzegania tej diety. Upewnij się więc, że zdrowa żywność wprowadzona do diety kosztem niezdrowej wywołuje apetyt i przyjemność.

Określ odpowiednią dla siebie rutynę ćwiczeń

Nie tylko zbilansowana dieta przyczynia się do optymalnego zdrowia. Kluczem do sukcesu jest połączenie go z dobrze opracowanym programem ćwiczeń.

Podobnie jak w przypadku wprowadzania zdrowej żywności, ćwiczenia fizyczne, które mają ogromne korzyści zdrowotne, nie są interesujące dla wszystkich. W ten sposób zidentyfikuj tę formę ruchu, która wzbudzi Twoje zainteresowanie i zmotywuje Cię do kontynuacji, nawet gdy jesteś zmęczony lub nie będziesz miał tak dużo wolnego czasu. zdrowotne informacje

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

Optymalny stan zdrowia nie może istnieć tylko z listą doskonałych analiz, zbilansowaną dietą i rutyną ćwiczeń. Zdrowie psychiczne jest współzależne ze zdrowiem fizycznym, więc jedno nie może istnieć bez drugiego.

Współczesny świat jest zaśmiecony wieloma stresującymi wydarzeniami, które mogą wpłynąć na Twoje samopoczucie. Dlatego też, jeśli czujesz się pod presją różnych wydarzeń, które dzieją się w Twoim życiu, nie wahaj się robić przerw w obowiązkach, znaleźć działania, które poprawią Ci samopoczucie i poprosić o specjalistyczną pomoc, jeśli uważasz, że jest to potrzebne.

Osiągnięcie optymalnego stanu zdrowia powinno być celem każdego roku, który właśnie się rozpoczął. Jeśli czujesz się sprawny fizycznie, nie tylko będziesz w stanie wykonywać wszystkie swoje codzienne czynności, ale także poczujesz się lepiej i będziesz zmotywowany do próbowania nowych rzeczy i dalszego przyjmowania zdrowych nawyków.

Dbaj o to, aby mieć zdrowy mózg

Neurochirurg Vlad wyjaśnił, co powinniśmy zrobić, aby mieć zdrowy mózg. Dlatego dla lepszej pamięci lekarz zaleca pracę nad planem i co najważniejsze, wszystkie proponowane przez nas czynności należy spisać na papierze, ponieważ w ten sposób mózg nie będzie obciążony odpadami.

Brak telefonu komórkowego w nocy

Lekarz zaznacza również, że sen jest zaburzony, jeśli śpimy z telefonem komórkowym obok nas. Idealny czas na sen to około 22.00. Dla dobrego wypoczynku pokój, w którym śpimy, powinien być dobrze przewietrzony przed snem.

Pozwól, że dam ci radę, jestem neurochirurgiem od wielu lat i nie powinieneś być na mnie zły za ujawnienie pewnych metod relaksacyjnych, aby mieć zdrowy i zawsze „sprawny” mózg. Najpierw śpij bez telefonu komórkowego na szafce nocnej. Dobrze przewietrz sypialnię przed snem i nie włączaj maksymalnie ogrzewania. Idź spać wieczorem około dziesiątej, sen jest głębszy przed północą. Wiedz też, że dobra książka jest lepsza na dobranoc niż jakikolwiek program telewizyjny. Albo jakikolwiek film fabularny. Wstawaj wcześnie rano. Wypij szklankę wody, otwórz okno, odetchnij świeżym powietrzem i posłuchaj muzyki. Piosenki, które lubisz ”, powiedział neurochirurg.

Pamiętaj, że najlepszy plon dajesz między dziesiątą a dwunastą rano. Nie opuszczaj lunchu, ale nie jedz, dopóki się nie spocisz. A po południu uprawiać sport. Albo przynajmniej trochę ćwiczeń na świeżym powietrzu. Nie zapomnij więc o teatrze, operze czy kinie. A wieczorem lekka kolacja, nie później niż o siódmej”, powiedział również neurochirurg.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz