Jak poradzić sobie z kłopotem alkoholowym – odtruwanie alkoholowe

Jednym z w najwyższym stopniu nadzwyczajnych opracowań dotyczących leczenia uzależnień jest metoda, która opracował Allen Carr (Easyway). Zasadza się na jednej idei, którą odnieść wolno do wszystkich uzależnień, z jakimi tylko wolno się w życiu borykać. Odniósłszy sukces pierwszym podręcznikiem traktującym o sposobie na rzucenie palenia, Carr podejmuje się także wyzwania, jakim jest leczenie alkoholizmu – znacznie więcej na odtruwanie alkoholowe Warszawa. Warto tu dołączyć, iż miał już wtedy na koncie wyrwanie ze szponów nałogu takie sławy, w jaki sposób Anthony Hopkins, Ashton Kutcher, Richard Branson, co przyczyniło się do jego globalnego rozgłosu. Swą książkę Prosta metoda, jak efektywnie kontrolować alkohol Carr kieruje do wszystkich, którzy uświadomili sobie, że przekroczyli jakąś magiczną granicę rozsądku i samokontroli.

Uzmysławia niesamowicie znaczący fakt, a mianowicie, iż kłopot choroby alkoholowej dotyka o dużo częściej ludzi uformowanych, sprawujących odpowiedzialne zawody, ważne funkcje społeczne niż-jak się potocznie sądzi-osoby z marginesu społecznego.

Swój sposób na leczenie alkoholizmu zasadza na wpojeniu odbiorcom mechanizmu działania tzw. pułapki alkoholowej, która ma podłoże mentalne, a nie czysto fizyczne, w jaki sposób się powszechnie twierdzi (a szczególnie jak sugerują osoby uzależnione). Pisarz w poradniku koncentruje się przede wszystkim na obalaniu stereotypów połączonych z alkoholem, zwłaszcza akcentując nonsens kojarzenia go z atrybutem porządnej zabawy oraz towarzyskości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz