Ile kosztują wkłady kominowe?

Coraz częściej dostrzegalna jest tendencja do wymiany starych, mało wydajnych kotłów na pionierskie rozwiązania technologiczne pozwalają zaoszczędzić pokaźną ilość energii cieplnej. Energooszczędność innowacyjnych systemów grzewczych idzie bezpośrednio w parze z oszczędnością środków finansowych. Porównując pracę starych kotłów z odkrywczymi, wzbogaconymi nowinkami z obrębu technologii grzewczych bez trudu widać różnicę w ilości spalanego materiału.

Niezależnie od tego czy opalanie odbywa się z przeznaczeniem węgla, drewna, oleju opałowego czy gazu, nowego technologie w każdym z przypadków wykazują znaczną oszczędność środków opałowych. Problem pojawia się w czasie, kiedy tak właściwie wstawiając śmiały kocioł należy go powiązać ze starym, nierzadko krzywym systemem kominowym.

W takiej sytuacji najważniejszym rozwiązaniem kłopotów są elastyczne wkłady kominowe – piece wolnostojące. Kielichowe łączenia stalowych, żaroodpornych blach rozciągliwych wkładów kominowych są gigantycznym udogodnieniem dla wszystkich tych, jacy po zamontowaniu nowoczesnego kotła chcą go szybko połączyć z sędziwą instalacją odprowadzającą spaliny. Tradycyjne kominy wykonane z cegieł nie spełniają norm bezpieczeństwa wynikających z prawa budowlanego. Jakikolwiek komin obojętnie do jego przeznaczenia i charakterystyki powinien być do tego zabezpieczony dobrymi wkładami gwarantującymi swobodne odprowadzanie substancji spalania na zewnątrz. Typ zastosowanego wkładu kominowego zależy od przeznaczenie instalacji oraz typu materiału opałowego.

W systemach opalanych drewnem muszą być używane wkłady kominowe wykonane ze stali żaroodpornej. Wysokie temperatury spalania drewna na komin nieposiadający odprowadzenia zrealizowanego z materiałów odpornych na przede wszystkim wysokie temperatury prędzej niszczeje. Każdy współczesny wkład kominowy, to na dodatek gwarancja bezpieczeństwa wynikająca ze szczelność całości instalacji. Odnosi się to w takim samym szczeblu do wkładów żaroodpornych, kwasoodpornych i emaliowanych. Tradycyjne kominy nieposiadające dzisiejszych systemów odprowadzających spaliny mogą być pod tym względem wadliwe, stwarzając zagrożenie dla dobrego samopoczucia oraz życia człowieka.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz