Dywan do pokoju – o czym należy pamiętać podczas zakupu

Przy szukaniu dywanu trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, a jedną z nich jest wybranie materiału, z jakiego są wykonane. Odwiedzając jakiś sprawdzony tanie dywany sklep internetowy od razu można będzie zauważyć, że takich materiałów jest przynajmniej kilka. Oczywiście będą one wpływały na cenę, ale też na parametry użytkowe. Zależnie od składu dywan sznurkowy do salonu może być puszysty i miękki lub bardziej szorstki, a także w zupełnie inaczej zatrzymywać ciepło, co na przykład ma duże znaczenie dla ogrzewania podłogowego. Z tego też powodu przez ostatecznym wyborem warto dobrze się zastanowić czego oczekuje się od dywanu, i dopiero wtedy szukać najlepszej dla siebie opcji.

Jeżeli w pomieszczeniu ogrzewania podłogowego nie będzie, to można pomyśleć o wełnie. Dywany pokojowe oraz chodniki do przedpokoju na metry zrobione z naturalnej wełny są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Dzięki swojej elastyczności nie powinny one ulegać odkształceniom, nawet jeśli postawione na nich zostaną ciężkie meble. Naturalna wełna świetnie reguluje atmosferę w pomieszczeniu, dzięki czemu można w ten sposób zadbać o zdrowie mieszkańców. Trzeba jednak przy niej uważać na zbyt dużą wilgoć, ponieważ mogą się wtedy pojawić pleśnie i grzyby.

Problemu z wilgotnością nie powinno być w przypadku dywanów zrobionych z polipropylenu. Tworzywo to sprawdza się bardzo dobrze w przypadku podłóg z ogrzewaniem, a przez dużą odporność na wodę stosowane też może być na zewnątrz. Niektórzy producenci robią z niego wycieraczki do butów zewnętrzne, właśnie ze względu na wspomniane cechy. Jeżeli ktoś nie chce zbyt dużo wydawać na prawdziwą wełnę, a jednocześnie marzy mu się przytulność i ciepło, to może pomyśleć o akrylu.

Właściwości tego materiału sprawiają, że dywan sznurkowy do salonu wykonane z niego bardzo przypominają te z wełny, a równocześnie są znacznie tańsze. Poza tym akryl bardzo łatwo się czyści i nie ma żadnego problemu z usunięciem rozmaitych zanieczyszczeń, nie blaknie też pod działaniem promieni słonecznych, długo zachowując intensywne kolory.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 komentarz

Dodaj komentarz