Dekoracje z metalu, innymi słowy jak skonstruować niepospolite wnętrze?

Aranżując własny dom czy mieszkanie, musimy kierować się niekoniecznie tym, co jest akurat na topie, co jest cool. Owszem, dobrze jest orientować się w nowościach, znać w miarę na bieżąco nowinki dotyczące urządzania wnętrz mieszkalnych, ich dekoracji, poprawnego oświetlenia. Niemniej jednak przede wszystkim urządzajmy nasze wnętrza mieszkania tak, abyśmy się w takim domu lub mieszkaniu po prostu poprawnie czuli, abyśmy mieli wygodę przydatnego życia.

Urządzenie wnętrza mieszkania to niemałe wyzwanie, bo jakkolwiek nie ma jednej, fenomenalnej recepty, jakiegoś uniwersalnego sposobu. Nie wyłącznie bo zależy to od indywidualnego gustu osoby aranżującej mieszkanie, niemniej jednak również oraz od specyfiki indywidualnych pokoi, ich przeznaczenia, wielkości – dopiero biorąc wszystko pod uwagę spostrzegamy, jakie są konkretne dyspozycje aranżacyjne.

Na przykład – nie należy do niewielkiego salonu wstawiać gigantycznych gabarytowo mebli, bo zmniejszą one jeszcze o wiele bardziej nam to pomieszczenie. Jeśli niektóre pomieszczenia są nie za wielkie, na przykład małych rozmiarów kuchnia, używajmy do ich pomalowania barw jasnych, żywych, z niewielkimi ciemnymi, kontrastującymi silnie elementami. Atrakcyjną opcja są też dekoracje z metalu. Dobrze sprawdza się w takich sytuacjach kompozycja bieli z dodatkiem czerni. W takich kuchniach należy pozostawić jak najwięcej wolnej powierzchni na górnych częściach ścian, nie powinno obwieszać się ich za mocno szafkami, jeżeli już, to poniekąd nieduże półeczki.

Pokrewna relacja zajdzie w sytuacji urządzania i wystroju łazienki – tu można zastosować 2 wersje: pierwsza to łazienka urządzona w gigantycznym kontraście, szykownie wyglądają ściany wyłożone bardzo ciemnymi, czy nawet czarnymi płytkami, między nimi zastosowana śnieżnobiała fuka oraz dodatki w kolorze złota. Druga wersja toalety to odcienie stonowane, pastelowe – nie wszelcy bowiem uwielbiają ciemny kolor i kolosalny kontrast w łazience. Na pewno łagodne, stonowane barwy zastosujemy w sypialni – jest to pomieszczenie, gdzie powinno się odkryć spokój oraz wyciszenie, a tego kontrastowe, ostre kolory z pewnością nikomu nie zapewnią

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 komentarz

Dodaj komentarz