Debety hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma znaczenie?

W minionych latach coraz trudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny na nabycie domu czy mieszkania, taka sytuacja jest zwłaszcza widzialna od początku bieżącego roku, kiedy tak właściwie banki rozpoczęły wprowadzać w życie tak nazywaną rekomendację S, zarządzoną przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego w związku z tym tak w gruncie rzeczy zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze aspekty, poza czysto dochodowym, mogą mieć tu znaczenie? Często okazuje się, że nadzwyczaj istotnym kryterium jest wiek ludzi ubiegających się o kredyt hipoteczny – Trinity Finance. Ogólnie łatwiej jest zdobyć wyższa sumę kredytu w młodszym wieku, w związku z tym zaleca się nie czekać z decyzja kupna domu lub mieszkania, bo ma okazję okazać się, iż jako 45 latkowie nie mamy już szansy na kredyt w takiej wysokości jak 30 latkowie, naturalnie przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje interesująca sytuacja, kiedy tak właściwie okazuje się, że małżonkowie występujący o kredyt hipoteczny są w przeróżnym wieku oraz iż dzieli ich dosyć kolosalna różnica wieku. W takich sytuacjach banki wykorzystują różną politykę przyznawania kredytu, najczęściej jest tak, że brany jest po uwagę ten z małżonków, który jest starszy, jeśli chodzi o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Niektóre banki stosują jeszcze taki sposób, że liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków rozdzielnie, a po pewnym czasie sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz