Czy zażywanie odżywek diety i peptyd jest bezpieczne?

Czym są odżywki? Są to ponadprogramowe substancje zawierające mikro i makroelementy, witaminy – w postaci pastylek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, jakie zażywane w trafnej, określonej ilości uzupełniają braki w naszym organizmie, utrzymując go w dobrej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Z pewnością – osoby będące w czasie rekonwalescencji, jakie po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to także zażywaniem różnych lekarstw oraz stosowaniem różnych terapii.

Osoby, jakie stosują diety odchudzające – każda dieta odchudzająca eliminuje z posiłków miarodajne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Należy je w następstwie tego uzupełnić suplementami. Atrakcyjną opcja są również ostatnio peptydy – znacznie więcej na SARM. Sportowcy też są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Naturalnie, nie ma mowy o tych dopingujących, jednak wyłącznie tych uzupełniające naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, którzy uczęszczają na siłownie – także powinni zażywać suplementy. Przeważnie zażywanymi ‘codziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – innymi słowy makroelementy, i żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – inaczej mikroelementy. Do typowego funkcjonowania organizmu człowiek pożąda 46 mikro oraz makroelementów, z których 30 jest niezbędnych do życia.

Najpopularniejsze są preparaty zawierające wszelkie powyższe detale w słusznych proporcjach. Wolno je zakupić w każdej aptece, choć nie są one lekarstwami. Jeśli niemniej jednak nasze posiłki składają się z artykułów wszystkich grup pokarmów, nie musimy suplementów zażywać. Dla sportsmenów, jakich wysiłek pochłania wiele energii, suplementy wyglądają trochę inaczej. Preparaty akcesoryjne to między innymi – suplementy białkowe i węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina oraz substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro i makroelementy i witaminy. Suplementy są wobec tego potrzebne do zażywania w wielu sytuacjach, niemniej jednak decyzja o ich niezbędnej ilości ma być podjęta przez medyka.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz