Czemu warto w magazynach używać odpowiednich kurtyn

Zaplanowanie powierzchni magazynowej, hali sklepowej czy produkcyjnej w taki sposób, aby można z nich było korzystać wygodnie, wymaga wykorzystania paru interesujących rozwiązań. Takich jak na przykład kurtyny magazynowe, jakie od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem i sprawdzają się świetnie w takiej roli. Takie kurtyny wykonane są najczęściej z pasków foliowych o różnej szerokości.

Przeważnie taka folia będzie solidna i gruba, dlatego bez problemów wytrzyma codzienne użytkowanie przez wiele lat. Takie paski w zależności od miejsca montażu mieć mogą między kilka a kilkanaście centymetrów, a zasłaniają nawet otwory o kilku metrach szerokości. Przeważnie się je przyczepia na górnej belce takiego otworu, lecz spotyka się też przesuwne wersje. Wówczas paski montuje się w specjalnej ramce, jaką w razie potrzeby można przesunąć i otworzyć całkowicie otwór.

Przeważnie są spotykane w przezroczystej wersji, ale jeśli będzie taka potrzeba nie będzie problemu żeby znaleźć w sprzedaży inne kolory. Główną zaletą takich kurtyn jest naprawdę skuteczne, a równocześnie praktyczne zabezpieczenie bram czy drzwi. Wiszące paski będą na siebie nachodzić, przez co ochraniają środek przed wiatrem, niską temperaturą czy pyłem i kurzem. Bez żadnych problemów da się przez nie przejść lub przejechać, i po tym wracają same do swojej pozycji. Metoda ta jest zresztą wykorzystywana bardziej wszechstronnie. Można za jej pomocą na przykład wyznaczać miejsca pracy, osłaniać maszyny czy rozdzielać jakieś pomieszczenia na mniejsze części.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz