Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Gdzie są stosowane kurtyny i przegrody z PCV

PCV jest bardzo często stosowanym materiałem, ze względu na szereg posiadanych zalet. Nie tylko spotyka się go w mieszkaniach i domach, ale bardzo chętnie sięga też po niego różnoraki przemysł. To sztuczne tworzywo wykazuje całkowitą odporność na wilgoć i wodę, ale też i wiele innych środków chemicznych, z tego też powodu bardzo dobrze się sprawdza jako różne osłony. Folia PCV z jednej strony jest elastyczna, i może być wielokrotnie zginana w każdą stronę, bez ryzyka jakiegoś pęknięcia.

Jednocześnie posiada duży poziom wytrzymałości na mechaniczne uszkodzenia, przez co nie ma dużego ryzyka uszkodzenia przedmiotów, jakie są z niej wykonane. Z tego też powodu właśnie taka folia jest najczęściej stosowana na rozmaite kurtyny paskowe. Przeważnie mają one postać nachodzących na siebie pionowych pasków, jakie można rozsunąć aby przejść albo przejechać wózkiem. Przy takich kurtynach ważna jest jeszcze jedna sprawa, a mianowicie izolacja cieplna. PCV to materiał, który świetnie chroni przed stratami temperatury w lepszym stopniu niż chociażby drewno.

Dzięki temu przegrody zrobione z niego są naprawdę funkcjonalne i wygodne, ponieważ nie ma potrzeby ich otwierania, a jednocześnie są świetną barierą rozdzielającą pomieszczenia z różną temperaturą. O ile w przypadku kurtyn stosowane folie mogą mieć nawet kilka milimetrów grubości, to przegrody spawalnicze potrzebują znacznie cieńszej folii. Która jak się okazuje praktycznie w stu procentach pochłania niebezpieczne dla ludzi promieniowanie świetlne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz